Naše kompletní služby

Pro děti i dospělé slouží havířovská ordinace praktického zubaře, kde si mohou nechat zkontrolovat zuby v rámci preventivní zubní prohlídky. Ošetřujeme všechny akutní zubní obtíže, odstraňujeme zubní kaz a vyplňujeme dutiny v zubech různými materiály. Provádíme protetické ošetření, vytváříme zubní náhrady a implantáty. Nabízíme Vám také profesionální bělení zubů a odstranění zubního kamene, na základě RTG snímků pak vytrhneme nežádoucí zuby.

Stomatologie pro dospělé

Dospělí často zubní prohlídky vynechávají, když je zrovna nic nebolí. Je ale nesmírně důležité, abyste svého stomatologa navštěvovali pravidelně, protože může odhalit teprve propukající onemocnění chrupu, které lze včas zastavit a zamezit jeho šíření v ústní dutině. Naše stomatologická ordinace v Havířově Vám pomůže s jakýmkoli zubním problémem.

Provádíme pravidelné preventivní prohlídky zubů, na kterých zkontrolujeme stav Vašeho chrupu, postavení zubů a čelistí i další problematické partie ústní dutiny. Poradíme Vám, jak efektivně zuby čistit, abyste se dostali i do těch nejmenších mezer, odpovíme Vám na všechny otázky, které se týkají Vašeho zdravotního stavu.

V případě potřeby provedeme okamžité ošetření problému se zuby, nejčastěji tedy zaplombování zubu poškozeného zubním kazem. Můžeme Vám vytvořit protetickou náhradu části nebo celého zubu, případně bolavý zub vytrhnout na základě RTG snímků. Zabýváme se také profesionálním bělením zubů nebo odstraněním zubního kamene, který trápí snad většinu populace.

Do naší ordinace se můžete objednat, takže nemusíte trávit hodiny v čekárně. Nabízíme Vám také péči o ústní dutinu, poradíme Vám, jak na nejrůznější problémy, které Vás trápí, a doporučíme Vám návštěvu specialisty, pokud to bude situace vyžadovat.

U nás zkrátka získáte kompletní stomatologické ošetření.

Pedostomatologie (ošetření dětských zubů)

Děti, stejně jako dospělí, by měly chodit k zubaři pravidelně, a to už od velice útlého věku. Se svým děťátkem můžete přijít opravdu brzy, nemusíte se bát žádného invazivního zákroku. Je důležité, aby si děti zvykly na práci zubaře, a k tomu jim pomůžou právě pravidelné prohlídky zubů. Děti můžete k zubaři přivádět klidně každé 3 měsíce, častější návštěvy totiž u dětí výrazně snižují riziko tvorby zubního kazu a tím i vytvoření nepříjemných zážitků se zubařskou vrtačkou.

Ošetření dětských zoubků je opravdu delikátní prací. Snažíme se tedy o to, aby bylo co nejšetrnější a vždy správně zvolené. Zoubky i celou ústní dutinu pozorně prohlédneme, ošetříme případný zubní kaz a poradíme Vám, jak dětem v péči o chrup pomoci.

Už se Vašemu dítěti kýve první zub? Nevíte si rady, jak ho vytrhnout, nebo máte strach, abyste dítěti neublížili? Přiveďte ho k nám! Zoubek rychle a šetrně vytrhneme a Vy si jej pak můžete odnést domů třeba na památku (nebo jako úplatu pro zoubkovou vílu, pokud k Vám chodí).

Jestli jste zpozorovali, že se dítěti během růstu zuby křiví, můžete se s námi poradit o nejvhodnějším postupu jejich rovnání. Pokud bude třeba zoubky srovnat, dáme Vám kontakt na ortodontické specialisty, kteří si s těmito problémy hravě poradí.

Protetika

Mít zubní náhradu není žádná ostuda! Je to výraz starosti a péče o vlastní chrup. Přišli jste o kus zubu vlivem onemocnění, po úrazu nebo kvůli jinému vlivu? Můžete si nechat vymodelovat jeho repliku.

Zubní náhradu můžete použít pro nahrazení části poškozeného zubu. Nejčastěji takto vytváříme zubní korunky nebo můstky. Zubní korunky se nasazují na obroušený pahýl poškozeného zubu, zubní můstky zase na vybroušené zuby v okolí zubu poškozeného. Obojí má za účel plnit funkci běžného zubu a nahradit chybějící zubní část. Navíc si v dnešní době můžete vybírat z mnoha materiálů, z nichž se korunky a můstky zhotovují – keramika, keramika s kombinací kovu, celokovová korunka či můstek a mnohé další.

Rovněž Vám vytvoříme repliku celého zubu, případně další zubní implantáty a zubní protézy. Protetický zákrok je velice šetrný k pacientovi samému i k jeho dásním, protože se provádí pod narkózou (dle druhu ošetření pod částečnou nebo úplnou), takže vlastně nic neucítíte.

Odstranění zubního kazu

Je to neuvěřitelné, ale zubní kaz je v dnešní době rozšířen stejně jako třeba chřipka nebo běžné nachlazení, a přitom lze jeho vzniku poměrně snadno předcházet.

Někdy ale ani správné čištění nestačí a na pomoc je potřeba přizvat odborníka. Naše havířovská stomatologická ordinace Vám nabízí pomoc při léčbě a odstranění zubního kazu.

Ošetříme poškozenou část zubu, případně vyčistíme kořenové kanálky, aby se zubní kaz dále nerozšiřoval. Zub poté utěsníme výplní, která ho chrání od vzniku dalších infekcí. Navíc si můžete vybrat z více druhů zubních výplní.

Tou klasickou výplní je amalgámová plomba, kterou jistě všichni znáte. Je to ta tmavá a na první pohled viditelná plomba, se kterou zubaři pracují už odedávna. Jestliže je Vám forma této plomby nepříjemná, můžete zvolit plombu bílou. Ta bude vypadat jako část Vašeho zubu a na první pohled nikdo nepozná, že jste podstoupili ošetření zubního kazu.

Samozřejmě záleží na míře i místu poškození daného zubu, a tak je vždy vhodné konzultovat Váš výběr se zubařem.

Další druhy zubního ošetření (bělení, zubní kámen, extrakce)

Z dalších služeb, které Vám můžeme nabídnout, můžeme zmínit třeba profesionální bělení zubů, které probíhá ve spolupráci s kvalitními bělícími nástroji pro dlouhotrvající efekt. Rovněž provádíme šetrné odstranění zubního kamene z povrchu zubu nebo bezbolestnou extrakci (vytržení) nenávratně poškozených či jinak nevhodných zubů.


Leave a Reply

Kontakt

MUDr. Kateřina Wichrová - Bánovcová
U Stromovky 1568/9a
Havířov – Město
Mobil: 777 593 950
Web: https://www.wichrova-katerina.cz/

Ordinační hodiny

pondělí:  7:00 – 17:00
úterý:  7:00 – 12:00
středa:  7:00 – 17:00
čtvrtek:  7:00 – 12:00
pátek:  7:00 – 12:00